Усі новини

Сказ. Небезпека поряд

Перелік антирабічних пунктів у м. Харків

В Харківській області склалася вкрай напружена ситуація зі сказу.  Триває епізоотія серед тварин. Інфікуються та помирають люди.

В одному з сіл Зміївської територіальної громади Чугуївського району 04.06.2024 домашній кіт наніс ушкодження 6 людям  постраждали хазяїни та сусіди. Постраждалим призначено антирабічне лікування. Кіт загинув внаслідок сказу (діагноз підтверджено лабораторно).

У поточному році в Харківській області вже зареєстровано 64 випадки сказу тварин в 23 територіальних громадах всіх районів області. В епізоотії серед домашніх тварин провідну роль відіграють коти та собаки (по 26 випадків відповідно). Також зареєстровано 3 випадки захворювання у великої рогатої худоби. Серед диких тварин, яких виявлено в місцях проживання людей, cказ підтверджено у 2 куниць, єнотоподібної собаки та 6 лисиць.

Від пошкоджень, нанесених хворими тваринами, постраждало 96 осіб, які отримують або вже отримали антирабічне лікування.

Нагадуємо, що сказ завжди завершується смертю !!!  У разі розвитку в людини проявів захворювання (гідрофобія, аерофобія тощо) врятувати її вже неможливо. Тільки своєчасно отримані щеплення після укусу (ослинення, подряпання) гарантують людині життя.

Безпосередньо після нанесеного ушкодження необхідно промити рану водою з милом, обробити краї розчином йоду та негайно звернутися до антирабічного кабінету, які функціонують в центральних лікарнях більшості ОТГ, в м. Харків – в травматологічних пунктах за посиланням: http://kh.cdc.gov.ua/wp-content/uploads/antyrabichni-punkty.xls.

Лікувальні заклади сьогодні в достатній кількості забезпечені антирабічними препаратами. Питання щодо необхідності  отримання щеплень вирішується лікарями, які пройшли спеціальну підготовку. Якщо за твариною, яка нанесла ушкодження, неможливо спостерігати (загинула, зникла, невідома або дика) – антирабічне  лікування призначається обов’язково.

Знайти