Однією з функцій центрів контролю та профілактики хвороб є вакцинація.
Згідно з постановою, частина функцій передається з імунопрофілактики центрам контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ), а саме: доставка, зберігання, розподіл і дотримання умов холодового ланцюга під час транспортування, зберігання й використання вакцин.
Це потужне посилення системи управління у сфері імунопрофілактики населення. Старе обладнання, зокрема холодильники та морозильні камери, замінені на сучасні холодові кімнати й холодильне обладнання, які відповідають стандартам ВООЗ. Це дозволяє забезпечити повний цикл вакцинації населення та наблизити послуги з імунізації до кожного українця, незалежно від місця перебування.
У спільній координації ЦКПХ з департаментами охорони здоровʼя в кожній області можуть як забезпечувати на постійній основі щеплення для населення в закладах охорони здоровʼя та пунктах щеплень, так і проводити виїзні сесії у віддалених містах і селах.
На базі Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб продовжуються 3-денні тренінги «Імунізація на практиці» для медичних працівників.
Навчання організоване за підтримки ВООЗ сумісно з Центром громадського здоров’я МОЗ України. Тренінг проводили доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна ЧУМАЧЕНКО та медичний директор КНП «МДП №1» Олена ВОЛКОВА.
Медичні працівники первинної ланки закладів охорони здоров’я Харківської області та м. Харкова навчалися розміщувати імунобіологічні препарати в холодильному обладнанні з урахуванням чутливості вакцин до дії світла, низьких та високих температур, складати плани заходів на випадок виникнення аварійних ситуацій, працювати з пристроями реєстрації температури. Спільно з колегами переглядали відеоматеріали з демонстрацією практичних навичок, проводили групові дискусії.
На тренінгу обговорювали принципи комунікації з громадами, правила ефективної комунікації з батьками та опікунами дітей до, під час та після сесії вакцинації. Під час практичних занять учасники моделювали ситуації, які трапляються в повсякденній роботі, відпрацьовували навички з питань управління вакцинами та дотримання вимог «холодового» ланцюга, моніторингу за наданням послуг з імунізації, проведення сесій вакцинації, безпеки ін’єкцій.
Водночас учасники тренінгу ознайомилися зі змінами нормативної бази з імунізації, згадали, що таке вакцинокеровані інфекції та які вакцини застосовуються для їх профілактики, розглянули співвідношення користь/ризик вакцинації та набуття імунітету шляхом інфікування та захворювання.
Навчальні заходи проводяться з метою підвищення професійного рівня медичних працівників, що сприяє наданню якісних та безпечних послуг з імунізації, зростанню довіри населення до імунопрофілактики.
В травні 2024 року розпочато новий цикл триденних каскадних тренінгів «Імунізація на практиці», які проводяться в регіональному навчальному центрі з імунізації на базі Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Навчання організоване за підтримки ВООЗ спільно з Центром громадського здоров’я МОЗ України.
В першому тренінгу, який проводився з 15 по 17 травня, прийняло участь 16 лікарів та середніх медичних працівників первинної ланки закладів охорони здоров’я Харківської області та м. Харкова.
Під час тренінгу медичні працівники отримали знання та відпрацювали практичні навички з різних питань імунопрофілактики, а саме:
Водночас учасники тренінгу ознайомилися з Національною програмою імунізації, Національним календарем профілактичних щеплень, вакцинокерованими інфекціями та вакцинами для їх профілактики.
У рамках проведення Всесвітнього тижня імунізації фахівці Харківського центру контролю та профілактики хвороб спільно з медичними працівниками КНП «МДП №15», КНП «МДП №2», КНП «МДП №4», КНП «МП №3», КНП «МП №24», КНП «МП №26» Харківської міської ради провели Дні імунізації для внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово проживають у трьох гуртожитках навчальних закладів м. Харків.
У виділених адміністрацією приміщеннях гуртожитків організовані тимчасові пункти щеплень, в яких всі охочі могли отримати щеплення від інфекцій відповідно до Національного календаря щеплень та COVID-19. Всього під час заходів вакциновано 37 внутрішньо переміщених осіб.
Водночас медичні працівники міських закладів охорони здоров’я проводили огляд дорослих та дітей, вимірювали артеріальний тиск, рівень цукру в крові.
Також під час проведення заходів відібрано біологічний матеріал для проведення ПЛР-досліджень на COVID-19.
Мешканцям гуртожитків надано консультації щодо вакцинації. Вони отримали друковану інформацію з імунопрофілактики, буклети Національного порталу з імунізації, як джерела актуальної інформації про вакцинацію.
Фахівцями філій та відділень ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» спільно з медичними працівниками комунальних закладів охорони здоров’я області не зважаючи на те, що Всесвітній тиждень імунізації закінчився, продовжено проведення комунікаційних заходів серед населення.
Відбулися зустрічі з мешканцями територіальних громад, під час яких проведені бесіди на теми: «Про важливі щеплення для дорослих і дітей в умовах воєнного часу», «Вакцинація: питання та відповіді», «Важливість імунізації в житті дитини» та інші важливі для збереження здоров’я теми. Водночас надані друковані матеріали для подальшого ознайомлення з питаннями, що можуть виникнути під час підготовки до вакцинації та після неї.
До тижня імунізації приєднались і ФОП Лозівського району. Ними для дітей працівників закладів та декларантів віком до 12 років проведено конкурс малюнків “Мій герой – вакцина!” з метою сприяння інтересу до імунізації через творчість. Всі учасники конкурсу отримали розмальовки та казки «Як стати супергероєм».
Під час проведення заходів всі охочі могли вакцинуватися від інфекційних хвороб. Всього проведено 88 щеплень дітей та дорослих проти дифтерії, кашлюка, епідемічного паротиту, кору, краснухи, вірусного гепатиту В, поліомієліту, Хіб-інфекції, туберкульозу.
Лише спільними зусиллями та командною роботою можливо досягти високих успіхів та показників в питаннях профілактики та безпеки громадського здоров`я області!
В умовах війни, масового переміщення і скупчення людей ризик розповсюдження інфекцій зростає. Найефективніший спосіб захисту дітей та дорослих від інфекційних хвороб – вакцинація.
У межах проведення Всесвітнього тижня імунізації з 24.04.2024 по 26.04.2024 фахівцями філій ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» спільно з медичними працівниками закладів охорони здоров’я області проведені масові комунікаційні заходи з мешканцями територіальних громад.
Лікарі та помічники лікарів-епідеміологів проводили комунікаційні заходи з населенням та медичними працівниками щодо важливості вакцинації для попередження інфекційних захворювань як серед дитячого, так і серед дорослого населення, надавали друковані матеріали для подальшого ознайомлення з питаннями, що можуть виникнути під час підготовки до вакцинації, та відповідями на них.
Під час заходу фахівці філій зустрічались з головами селищних рад та районних військових адміністрацій, обговорювали питання, направлені на покращення роботи з імунопрофілактики.
Медичними працівниками закладів охорони здоров’я проведено 501 щеплення дітей та дорослих проти дифтерії, кашлюка, епідемічного паротиту, вірусного гепатиту В, поліомієліту, Хіб-інфекції та Ковід-19.
З 24.04.2024 по 28.04.2024 з нагоди Всесвітнього тижня імунізації на Південному вокзалі відбувалися спільні заходи, організовані дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), державною установою «Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», Департаментом охорони здоров’я Харківської міської ради.
У приміщенні вокзалу, в облаштованому тимчасовому пункті щеплення в ці дні працювала мобільна бригада КНП «Міська дитяча клінічна лікарня №19» Харківської міської ради. Всі охочі мали можливість отримати щеплення проти всіх інфекцій, визначених Національним календарем щеплень, виміряти артеріальний тиск та рівень кисню в крові, отримати консультацію медичних працівників.
Виїзд фахівців нашої установи до Південного вокзалу здійснювався на агітаційному автобусі «Вакцинація на захисті вашого здоров’я». Фахівцями проводився відбір біологічного матеріалу для проведення ПЛР-досліджень на COVID-19, надавались консультативні послуги з питань імунопрофілактики, безпеки й користі вакцин.
Під час заходу харків’яни та гості нашого міста дізналися більше про імунізацію, отримали інформацію про обов’язкові та рекомендовані профілактичні щеплення, про небезпеку, яку несуть інфекції, яким можна запобігти вакцинацією. Всім зацікавленим громадянам та медичним працівникам надавалась друкована освітня інформація щодо відповідей на поширені та найскладніші питання про вакцинацію, буклети Національного порталу з імунізації, як джерела актуальної інформації про вакцинацію, буклети щодо стабілізації емоційного стану, який є важливим в умовах війни. Дітям для підвищення зацікавленості роздавали друковані казочки та розмальовки про те, як стати супергероєм та подолати підступний вірус!
Під час заходу проведено 59 профілактичних щеплень проти кору, епідемічного паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюку, хіб – інфекції та проти Ковід-19.
Необхідно пам’ятати, що кожне щеплення важливе для збереження нашого здоров’я та здоров’я наших дітей!
26 квітня 2024 року проведений захід до Всесвітнього тижня імунізації у Красноградському районі.
Захід був організований фахівцями ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ», Красноградської філії центру та за участю КНП “ЦПМСД Красноградського району”.
У приміщенні ЦПМСД було організовано роботу наших фахівців спільно з місцевими медичними працівниками, які проводили вакцинацію дітей.
Батьки дітей дізналися багато корисної інформації про щеплення, як захистити себе від інфекційних хвороб та які реакції можуть бути після щеплення у дитини. Отримали просвітницьку друковану продукцію – календарі профілактичних щеплень, буклети з інформацією щодо імунізації населення та захисту від вакцинокерованих інфекційних захворювань, книжки з казками та розмальовками для дітей.
Водночас мешканцям громади надавалась інформація щодо основних ознак інсульту, алгоритму дій у разі його виникнення, профілактики стресу та зловживання алкоголем.
Проводилися вимірювання артеріального тиску, рівню цукру у крові, відбір проб матеріалу в охочіх для проведення ПЛР-досліджень на COVID-19.
Під таким гаслом розпочато заходи до Всесвітнього тижня імунізації, який спрямований на підвищення розуміння серед громадськості щодо важливості вакцинації для попередження небезпечних захворювань та збереження життя за допомогою вакцин. Наразі заклади охорони здоров’я області забезпечені вакцинами від всіх 10 хвороб, перелік яких входить до Національного календаря щеплень.
З нагоди Всесвітнього тижня імунізації та місяця обізнаності щодо стресу та обізнаності про алкоголь 24.04.2024 фахівці Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України разом з фахівцями Краснокутської філії та працівниками КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Краснокутської селищної ради” Богодухівського району провели комунікаційний захід для мешканців Краснокутської селищної громади.
Виїзд до громади здійснювався на агітаційному автобусі «Вакцинація на захисті вашого здоров’я». Фахівцями установи проводились комунікаційні заходи серед мешканців громади щодо популяризації щеплень, покращення обізнаності громадян, зокрема батьків, щодо необхідності вакцинації від небезпечних хвороб, щодо основних ознак інсульту, алгоритму дій у разі його виникнення, профілактики стресу та шкідливості зловживання алкоголем. Надавались консультації щодо проведення щеплень у разі порушення термінів вакцинації, визначених Національним календарем, а також щодо здорового способу життя.
Всім зацікавленим громадянам та медикам надавалась друкована освітня інформація щодо відповідей на поширені та найскладніші питання про вакцинацію, буклети Національного порталу з імунізації як джерела актуальної інформації про вакцинацію для батьків, освітян, медиків, влади та громади, агітаційні сумки-шопери «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся», буклети щодо стабілізації емоційного стану, що є важливим в умовах війни. Дітям для підвищення зацікавленості роздавали друковані казочки про те, як стати супергероєм та подолати підступний вірус та розмальовки!
Фахівцями нашої установи проводилися вимірювання артеріального тиску, рівню цукру у крові, відібрано 35 проб матеріалу у бажаючих для проведення ПЛР-досліджень на COVID-19. Фахівцем відділення антимікробної резистентності та інфекційного контролю обговорювались питання щодо правил та практик з гігієни рук з відпрацюванням практичних навичок, проведений контроль якості обробки рук за допомогою медичного ультрафіолетового тренажеру UV-BOX.
Під час проведення заходу фахівцями Краснокутського ЦПМСД щеплено 21 дитину, з яких 6 дітей отримали декілька щеплень згідно з Національним календарем. Всього щеплено вакцинами: КПК – 3, АДП-м – 4, ОПВ – 10, АКДП -2, ІПВ – 2, Інфанрикс – 1, Гексаксим – 1, АДП – 2, проти вірусного гепатиту В – 4.
Необхідно пам’ятати, що для збереження здоров’я кожне щеплення важливе. Відмова від вакцинації може призвести до тяжких наслідків. Тож вакцинуйтесь вчасно!
25 квітня 2024 року проведений захід до Всесвітнього тижня імунізації у селищі Есхар Чугуївського району.
Захід був організований фахівцями ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ», Чугуївської філії центру за участю КНП “Центр ПМСД” Новопокровської селищної ради Чугуївського району Харківської області на базі амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Охочі мешканці селища прийшли на «Точку здоров’я» та змогли отримати ряд безоплатних медичних послуг: вимірювання артеріального тиску, аналіз крові на цукор, проведення ПЛР-досліджень на COVID-19, консультації сімейного лікаря, лікарів та помічників епідеміологів щодо питань вакцинації, профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань і здорового способу життя.
Під час проведення заходу проводились щеплення від дифтерії та правця.
Жителі селища Есхар також отримали просвітницьку друковану продукцію – календарі профілактичних щеплень, буклети з інформацією щодо імунізації населення та захисту від вакцинокерованих інфекційних захворювань, казки та розмальовки для дітей.
Лише спільними зусиллями та командною роботою можливо досягти високих успіхів та показників в питаннях профілактики та безпеки громадського здоров`я області!
З 22.04.2024 по 26.04.2024 року фахівці відділення імунопрофілактики ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» відповідно до плану роботи проводили моніторингові візити з питань імунопрофілактики до закладів охорони здоров’я Харківської області та м. Харків: КНП “Шевченківський ЦПМСД”, КНП “ЦПМСД Краснокутської селищної ради»”, КНП «МДП №12», КНП «МП №6».
Під час заходу проводився аналіз:
Водночас обговорені питання зберігання вакцини під час аварійного вимкнення світла, проведення виїзних сесій вакцинації та поводження з відходами, що утворюються під час сесій імунізації.
За результатами візитів надані рекомендації щодо подальшого аналізу виконання програми імунізації та усунення виявлених прогалин.
22.04.2024 фахівці Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели додатковий тренінг на тему: «Холодовий ланцюг та поводження з вакцинами» для медичних працівників закладів охорони здоров’я, які ще не проходили це навчання.
Навчання організоване у рамках угоди між Міністерством охорони здоров’я України та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) для фахівців закладів охорони здоров’я області, що в у якості гуманітарної допомоги отримали прекваліфіковане ВООЗ холодильне обладнання для зберігання вакцин.
У навчанні прийняли участь 48 медичних працівників закладів охорони здоров’я Харківської області та м. Харків, відповідальних за вакцинацію, отримання, транспортування, зберігання та використання вакцин.
Учасники поглибили свої знання з питань нормативної бази з імунізації, вимог до холодильного обладнання, яке використовується для потреб вакцинації, дотримання вимог «холодового ланцюга» при поводженні з вакцинами з метою збереження їх якості та недопущення втрат вакцини.
Наприкінці заходу всі учасники пройшли тестовий контроль, за результатами якого отримали сертифікати.
З 15.04.2024 по 19.04.2024 року фахівці відділення імунопрофілактики ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» відповідно до плану роботи проводили моніторингові візити з питань імунопрофілактики до закладів охорони здоров’я Харківської області та м. Харків: КНП «ЦПМСД Богодухівської міської ради», КНП Пісочинської селищної ради «ЦПМД №2 Харківського району», КНП «ЦПМСД Сахновщинської селищної ради», КНП «МДП №7», КНП «МДП №13».
Під час заходу проводився аналіз:
Водночас обговорені питання зберігання вакцини під час аварійного вимкнення світла, проведення виїзних сесій вакцинації та поводження з відходами, що утворюються під час сесій імунізації.
За результатами візитів надані рекомендації щодо подальшого аналізу виконання програми імунізації та усунення виявлених прогалин.
Днями фахівці Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели тренінг на тему: «Холодовий ланцюг та поводження з вакцинами».
Навчання організоване у рамках угоди між Міністерством охорони здоров’я України та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) для фахівців закладів охорони здоров’я області, що в у якості гуманітарної допомоги отримали прекваліфіковане ВООЗ холодильне обладнання для зберігання вакцин.
У навчанні прийняли участь 48 медичних працівників закладів охорони здоров’я Харківської області та м. Харків, відповідальних за вакцинацію, отримання, транспортування, зберігання та використання вакцин.
Учасники поглибили свої знання з питань нормативної бази з імунізації, вимог до холодильного обладнання, яке використовується для потреб вакцинації, дотримання вимог «холодового ланцюга» при поводженні з вакцинами з метою збереження їх якості та недопущення втрат вакцини.
Наприкінці заходу всі учасники пройшли тестовий контроль знань та отримали друковані інформаційні матеріали.
01.04.2024 фахівцями ДУ “Харківський ОЦКПХ МОЗ” проведене розвезення та доставка вакцин до ЦПМСД та ФО-П Лозівського району Харківської області.
Вакцину доставляли з дотриманням вимог «холодового ланцюга» на спеціалізованому транспорті, який оснащений холодильним обладнанням та прибором контролю температурного режиму.
Водночас помічником відділення імунопрофілактики Дмитром Курочкою проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота з медичними працівниками зазначених закладів первинної ланки охорони здоров’я щодо поводження з вакцинами.
26-27 березня 2024 року завідувач відділення імунопрофілактики Максим ФОКІН та лікар епідеміолог ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» Лариса ГЕЙТЕНКО прийняли участь у офлайн тренінгу для тренерів на тему «Холодовий ланцюг та логістика вакцин».
У тренінгу приймали участь національні експерти МОЗ України, Центру громадського здоров’я України та міжнародні партнери дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
В ході тренінгу були розглянуті питання:
Наприкінці тренінгу всі учасники відпрацьовували отримані знання під час виконання практичних вправ та обмінювались навичками із власного досвіду.
27.03.2024 фахівці ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» та лікарі-фтизіатри з КНП ХОР «Обласний протитуберкульозний диспансер №1» працювали у віддаленій громаді Харківської області, де відвідали КНП «ЦПМСД Сахновщинської селищної ради Красноградського району Харківської області» https://www.facebook.com/profile.php?id=100057652410718.
Під час заходу лікарі-фтизіатри проводили скринінгове опитування та консультування пацієнтів, зокрема проанкетовано та оглянуто 6 осіб, з них 3 – дітей. У жодного підозри на туберкульоз не виявлено.
Водночас фахівцями ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» та Сахновщинського відділення проводилось скринінгове опитування щодо ризиків захворювання на туберкульоз (проанкетовано 36 осіб) та інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення громади щодо важливості своєчасного виявлення та лікування туберкульозу, а також профілактики інсульту з використанням засобів наглядної агітації.
На заході всім охочим проводилось обстеження на наявність SARS-CoV-2 (збудника COVID-19) методом ПЛР.
Висловлюємо щиру подяку за активну участь у регіональних заходах керівникам Зміївської та Валківської територіальних громад, Безлюдівської, Нововодолазької та Сахновщинської селищних громад, а також керівникам КНП «Зміївський ЦПМСД», КНП «Валківський ЦПМСД», КНП «ЦПМД № 3 Харківського району», КНП «ЦПМСД Сахновщинської селищної ради Красноградського району Харківської області».
25 – 26 березня 2024 року відповідно до плану роботи фахівці відділення імунопрофілактики ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» проводили моніторингові візити з питань імунопрофілактики у закладах охорони здоров’я: КНП «Валківський ЦПМСД» Харківської області та КНП «МДП №4» м. Харків.
Під час візиту проаналізовано:
Водночас обговорені питання проведення виїзних сесій вакцинації та поводження з відходами, що утворюються після імунізації.
За результатами візитів надані рекомендації щодо подальшого аналізу виконання програми імунізації та усунення виявлених прогалин.
25 березня 2024 року бригада медиків відвідала Валківську міську громаду Богодухівського району у межах інформаційних кампаній боротьби з туберкульозом та профілактики інсульту. Захід відбувся за сприяння та активної участі керівництва громади, зокрема заступника міського голови Ольги Борщ.
Фахівці ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» спільно з лікарями-фтизіатрами КНП ХОР «Обласний протитуберкульозний диспансер №1» працювали в КНП «Валківський центр ПМСД» https://www.facebook.com/valkizpmsd , де проводили скринінгове опитування та консультування пацієнтів. Зокрема проанкетовано 43 особи, оглянуто фтизіатрами – 15. На дообстеження з підозрою на туберкульоз направлена одна особа.
Під час заходу для медичного персоналу проведений семінар з питань виявлення, діагностики, лікування та профілактики туберкульозу, а також профілактики інсульту, важливості дотримання здорового способу життя.
Водночас фахівцями проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення громади на відповідну тематику з використанням засобів наглядної агітації.
Також фахівці ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» та Валківського відділення Краснокутської філії відвідали два пункти тимчасового перебування внутрішньо-переміщених осіб (в м. Валки та в сел. Ков’яги), де проводили скринінгове опитування щодо ризиків захворювання на туберкульоз. Проанкетовано 29 осіб.
На заході всім охочим проводилось обстеження на наявність SARS-CoV-2 (збудника COVID-19) методом ПЛР.
Нагадуємо, що 27 березня виїзд відбудеться до сел. Сахновщина, де медики працюватимуть з 10:00 до 14:00 години.
Приєднуйтесь до заходів! Бережіть своє здоров’я!
Завідувачем відділення імунопрофілактики відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» спільно з фахівцями Ізюмської філії та Харківської міської філії 12-13.03.2024 проведені моніторингові візити до КНП “ЦПМСД м. Ізюм” та КНП «МДП№2» ХМР з питань імунопрофілактики.
Основною метою моніторингових візитів є виявлення прогалин у виконанні програми імунізації населення.
Під час візитів проаналізовано:
Водночас обговорені питання проведення виїзних сесій вакцинації та поводження з відходами, що утворюються після імунізації.
За результатами візитів надані рекомендації щодо подальшого аналізу виконання програми імунізації та усунення виявлених прогалин.
29.02.2024 року фахівцями відділення імунопрофілактики проведена онлайн нарада з метою підведення підсумків роботи з питань імунопрофілактики у 2023 році та визначення напрямків діяльності на 2024 рік.
В нараді прийняли участь фахівці закладів охорони здоров’я, відповідальні за планування, організацію та проведення профілактичних щеплень у закладі, за отримання та зберігання імунобіологічних препаратів та філій ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ», відповідальні за розділ імунопрофілактики.
Під час наради проведено визначення досягнень і прогалин у роботі щодо охоплення імунізацією дитячого та дорослого населення проти вакцинокерованих інфекцій, обговорені зміни, які будуть впроваджені у розподіл та отримання закладами охорони здоров’я імунобіологічних препаратів у поточному році та наголошено на підвищення відповідальності щодо замовлення, отримання вакцин та своєчасне проведення щеплень проти сезонних інфекцій.
Основною метою наради визначено підвищення доступності та якості надання послуг з імунопрофілактики, бо це є запорукою надійного та безпечного захисту населення області проти вакцинокерованих інфекцій.
На базі Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб на 3-денному тренінгу «Імунізація на практиці» пройшла навчання остання група медичних працівників.
Навчання організоване за підтримки ВООЗ сумісно з Центром громадського здоров’я МОЗ України. Тренінг проводили доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна ЧУМАЧЕНКО та лікар-епідеміолог відділення імунопрофілактики Лариса ГЕЙТЕНКО.
У навчанні прийняли участь 16 лікарів та середніх медичних працівників первинної ланки закладів охорони здоров’я Харківської області та м. Харкова, відповідальних за організацію та надання послуг з імунізації.
В ході навчання медичні працівники міста отримали навички з надання послуг імунізації, а саме:
Під час виконання практичних завдань у групах учасники тренінгу відпрацьовували отримані знання та обмінювались навичками із власного досвіду.
Наприкінці заходу усі учасники пройшли тестовий контроль, за результатами якого всі учасники отримали сертифікати та лікарям нараховано 20 балів БПР.
Організатори навчань та тренери отримали велику кількість позитивних відгуків про тренінг та пропозицій продовжувати проведення таких корисних та цікавих заходів.