Радіаційні, хімічні, біологічні та ядерні загрози

З початку воєнних дій Центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України сформовані та щоденно працюють групи епідемічної, хімічної, радіаційної безпеки та дезінфекційні бригади. Мобільні бригади центру працюють у режимі воєнного стану й забезпечують цілодобовий контроль якості повітря та питної води тощо.

Постійно проводиться навчання персоналу центру, медичних працівників у системі реагування на надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я.

З метою інформування населення та контролю за ситуацією тричі на день проводять моніторинг радіаційного фону на контрольних точках.

Корисні посилання

Фахівцями ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» здійснено моніторингове відвідування комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласна дитяча інфекційна клінічна лікарня» з питань готовності госпітальних баз до надання медичної допомоги хворим на інфекції, на які розповсюджуються Міжнародні медико-санітарні правила.

В ході візиту було розглянуто пропозиції щодо внесення змін до Комплексного плану заходів з санітарної охорони території  з урахуванням  «викликів» у системі громадського здоров’я та можливості дієво реагувати на біологічні небезпеки. Оцінено готовність до розгортання госпітальної бази з надання медичної допомоги  при масових особливо небезпечних захворюваннях і ураженнях.

З медичними працівниками також обговорено схеми сповіщення у режимі 24/7 про випадок хвороби, на яку розповсюджуються правила санітарної охорони території, організацію обстеження та можливість швидкого лабораторного підтвердження при підозрі на захворювання, дотримання протиепідемічних заходів при наданні медичної допомоги, правила використання засобів індивідуального захисту тощо.

 

Чугуївською філією ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» організовано та проведено навчання фахівців з надання домедичної допомоги з відпрацюванням практичних навичок. Під час ведення бойових дій на території Харківської області такі знання та навички особливо актуальні та життєво важливі.

Заняття проводили фахівці навчального пункту Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Харківській області.

Зокрема, фахівцями були відпрацьовані навички надання допомоги постраждалому внаслідок вогневого ураження, травм різного типу та інших ушкоджень.

 

У м. Київ 8-9 квітня відбувся організований Центром громадського здоров’я  тренінг з питань охорони здоров’я на кордоні та виконання міжнародних медико-санітарних правил для персоналу санітарно-карантинних підрозділів ОЦКПХ.

Від Харківського ОЦКПХ у тренінгу взяли участь заступник генерального директора з епідеміологічних та санітарно-гігієнічних питань Неля Новіцька та  лікар-епідеміолог санітарно-карантинного відділення Геннадій Скиба.

На тренінгу розглянуті питання внесення змін до нормативно-законодавчих актів, які регламентують діяльність санітарно-карантинних підрозділів на пунктах пропуску через державний кордон для запобігання виникненню та розповсюдженню інфекційних хвороб, інших подій, що становлять ризики для громадського здоров’я та мають міжнародне значення.

Обговорені основи реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з хімічними, радіаційними (ядерними) та біологічними загрозами з виконанням ситуаційних вправ.

Знайти