07.05.2024 на базі ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» в межах програми підвищення професійного рівня фахівців закладу відбувся День профільного фахівця з дезінфекційної справи.
Навчання підготували та провели Ольга ГАВРОНОВА – в.о. завідувача відділення дезінфектології, Ольга САДОВСЬКА – лікар-дезінфекціоніст, Світлана БАЙДАК – лікар-епідеміолог відділу моніторингу та реагування на небезпеки, Людмила ПОЛЯКОВА – лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій.
В ході заходу заслухані та обговорені наступні питання:
Під час навчань проведено майстер клас з одягання та безпечного зняття засобів індивідуального захисту. Учасники заходу обмінялися досвідом роботи в сучасних умовах, в т.ч. на деокупованих територіях.
У заході прийняли участь: завідувачі відділень дезінфектології, лікарі – дезінфекціоністи, помічники лікаря-епідеміолога, інструктори-дезінфектори та дезінфектори відділень дезінфектології філій та відділень нашої установи.
30 квітня лікарем – паразитологом відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб Наталією Чегодайкіною та ентомологом бактеріологічної лабораторії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» Галиною Ящук проведено семінар «Моніторинг за переносниками інфекційних та паразитарних хвороб. Правила збору ентомологічного матеріалу», в якому взяли участь фахівці філій нашої установи.
Під час семінару розглянуті питання значення переносників у розповсюдженні інфекційних та паразитарних хвороб, епідеміологічна ситуація щодо хвороб, переносниками збудників яких є комахи та кліщі на території Харківської області.
У практичній частині семінару відпрацьовані алгоритми збору ентомологічного матеріалу, методи видової діагностики переносників, оформлення медичної документації.
Засвоєні знання та навички дозволять фахівцям проводити якісний моніторинг за переносниками, як одного з ключових компонентів епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами в регіоні.
17.04.2024 завідувачем відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб Тетяною КАРЛОВОЮ проведено онлайн-нараду з питань здійснення епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами для завідувачів філій, завідувачів відділень епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб, лікарів епідеміологів, помічників лікарів епідеміологів філій ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ».
У ході наради було висвітлено показники інфекційної захворюваності за 3 місяці 2024 року.
Обговорено питання:
Окремим блоком обговорено юридичні аспекти проведення епідеміологічного обстеження (розслідування) випадків інфекційних хвороб.
До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом фахівцями Чугуївської філії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» 22.03.2024 проведено моніторинговий візит до КНП Печенізький ЦПМСД Чугуївського району Харківської області. З метою підвищення обізнаності населення з питань туберкульозу та його профілактики були проведені заходи з населенням громади та фахівцями Печенізький ЦПМСД.
29.03.2024 фахівцями Чугуївської філії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» було здійснено проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії з питань профілактики туберкульозу в Есхарівському старостинському окрузі Новопокровської територіальної громади Чугуївського району Харківської області.
28.03.2024 на базі ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» було проведено тренінг з безперервного професійного розвитку на тему «Епідеміологічний нагляд за поліомієлітом/гострими в’ялими паралічами».
Спікерами заходу виступили Тетяна КАРЛОВА – завідувач відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб, Наталія ЗВЄРЄВА – завідувач вірусологічної лабораторії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ», Максим ФОКІН – завідувач відділення імунопрофілактики, Каріна ТОРЯНІК – лікар епідеміолог відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб.
Захід відбувся в офлайн форматі. У тренінгу взяли участь лікарі епідеміологи, лікарі інфекціоністи, помічники лікарів епідеміологів.
Учасники поглибили свої знання з питань здійснення епіднагляду за поліомієлітом та гострими в’ялими паралічами, клінічних критеріїв поліомієліту, критеріїв визначення стандартного випадку поліомієліту/гострого в’ялого паралічу, «гарячого випадку», заходів в осередках гострого в’ялого паралічу, правилами відбору, зберігання та транспортування зразків біологічного матеріалу для лабораторних досліджень, вакцинопрофілактики поліомієліту.
Наприкінці заходу усі учасники пройшли тестовий контроль, за результатами якого отримають сертифікати з 10 балами.
Система безперервного професійного розвитку – це сучасний підхід до професійного вдосконалення лікаря.
21.03.2024 фахівцями Дергачівської філії ДУ “Харківський ОЦКПХ МОЗ» організовано виїзд до ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» Солоницівської ОТГ.
Мета заходу – підвищення рівня обізнаності серед уразливих верств населення про туберкульоз у межах інформаційно-роз’яснювальної кампанії до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. А також – роз’яснювальна робота щодо профілактики інсульту.
Під час спілкування з внутрішньо-переміщеними особами фахівці висвітлювали актуальні питання щодо запобігання виникненню і поширенню захворювання на туберкульоз, своєчасного лікування хворих і подолання стигми у суспільстві.
Водночас проводилось скринінгове опитування щодо ризиків захворювання на туберкульоз. Проанкетовано 20 осіб.
Фахівці філії приділили увагу профілактиці інсульту, зокрема, нагадали його основні ознаки, алгоритм дій у разі його виникнення та важливість дотримання здорового способу життя, відмови від шкідливих звичок.
Інформаційно-роз’яснювальна робота проводилась з використанням бюлетенів, листівок та інших засобів наглядної агітації.
Також під час заходу всім охочим проводили дослідження на вміст цукру в крові та наявність SARS-CoV-2 (збудника COVID-19) методом ПЛР.
Бережіть своє здоров’я! Пам’ятайте хворобу легше попередити, ніж лікувати!
21 березня 2024 року мобільна бригада медиків відвідала громаду Харківського району в рамках місячника боротьби з туберкульозом та міжнародного тижня здоров’я підлітків.
Фахівці ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» спільно з лікарями-фтизіатрами КНП ХОР «Обласний протитуберкульозний диспансер №1» працювали в КНП «ЦПМД № 3 Харківського району», де проводили скринінгове опитування та консультування пацієнтів. Зокрема проанкетовано 12 осіб, оглянуто фтизіатрами – 12 (з них 8 дітей). На дообстеження з підозрою на туберкульоз направлена одна особа.
Водночас проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота серед медичного персоналу, батьків та населення громади щодо попередження туберкульозу та важливості дбайливого ставлення до соматичного та психічного здоров’я підлітків з використанням засобів наглядної агітації.
Окрім цього, фахівці ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» та Харківської районної філії відвідали комунальну установу Хорошевський гериатричний пансіонат (сел. Хорошево Харківська область), де також проводили скринінгове опитування щодо ризиків захворювання на туберкульоз. Проанкетовано 242 особи.
На заході всім охочим проводилось профілактичне обстеження на наявність SARS-CoV-2 (збудника COVID-19) методом ПЛР.
Нагадуємо, що відповідні виїзди бригад медиків плануються до районних центрів первинної медичної допомоги населених пунктів м. Валки (25.03), сел. Сахновщина (27.03) з 10:00 до 14:00 години.
Масовий комунікаційний захід для населення також планується 24.03.2024 в м. Харків на Привокзальній площі, 1
Приєднуйтесь до заходів! Піклуйтеся про своє здоров’я!
Відповідно до плану роботи фахівцями відділення імунопрофілактики ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» 18 та 21 березня 2024 року проводились моніторингові заходи з питань імунопрофілактики у закладах охорони здоров’я: Зміївському ЦПМСД, ЦПМД №3 Харківського району та міській дитячій поліклініці №1 м. Харків.
Під час моніторингових візитів особлива увага приділялась:
Наголошувалось про важливість проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів з метою підвищення обізнаності населення про небезпечні інфекційні захворювання, ризики виникнення тяжких наслідків їх перебігу та існуючу можливість їх попередження шляхом своєчасної вакцинації.
Ефективність вакцинації є найвищою в разі дотримання зазначених у календарі вікових строків вакцинації, ревакцинації та правил поводження з вакцинами.
Необхідно пам’ятати, що вакцинація – це найкращий винахід людства, який дозволив зберегти та продовжує зберігати мільйони людських життів.