Як побутова хімія впливає на здоров’я людини

Побутова хімія є безсумнівним досягненням сучасної цивілізації. До її засобів відноситься широкий спектр хімічних речовин та продукції, які ми зазвичай використовуємо в побуті: пральні порошки, відбілювачі, кондиціонери для білизни, засоби для чищення, освіжувачі повітря та ароматизатори, дезінфекційні засоби, репеленти.

Будь-яка побутова хімія, що виходить на ринок, проходить токсикологічну сертифікацію та санітарно-епідеміологічну експертизу й не повинна викликати проблем, якщо правильно нею користуватися. Але вона може нашкодити здоров’ю, якщо використовувати її не за інструкцією та в неправильних дозах.

Проблеми від використання побутової хімії можуть виникати різні: від подразнення носа, горла до токсичного впливу на дихальні шляхи. Якщо в людини є

непереносимість будь-якої хімічної сполуки, то систематичне вдихання цих сполук може викликати алергічні реакції. Це не тільки висипання на шкірі, а ще й задуха чи набряк слизових органів дихання.

На споживчому ринку є багато «універсальних» засобів побутової хімії. Серед речовин, що входять до їхнього складу, є небезпечні: хлор, аміак, фосфати. Залежно від складу ці засоби можуть подразнювати у користувачів шкіру, очі, ніс та горло. При потраплянні в організм можуть викликати отруєння як у людей, так і у тварин.

Щоб уникнути негативного впливу побутової хімії на здоров’я людини, важливо використовувати ці товари згідно з інструкцією, уникати їх контакту зі шкірою та потрапляння всередину організму, тримати якомога далі від дітей.

Під час прибирання важливо, щоб у приміщенні була хороша циркуляція повітря, тож слід відкривати вікна на провітрювання. Потрібно використовувати бар’єрні методи захисту: рукавички та/або респіратори. Після користування побутовою хімією обов’язкове миття рук великою кількістю води.

Якщо від цих засобів виникає подразнення або алергічна реакція, необхідно звернутися до дерматолога або алерголога для того, щоби визначити, на яку речовину виникла реакція. Це можна зробити за допомогою спеціального тесту, який вам запропонує лікар. Також може допомогти метод виключення. Вилучаючи окремі товари з використання, можна зрозуміти, на який саме засіб у вас виникає алергія, вивчити його склад і просто більше не користуватися ним.

Замість засобів побутової хімії можна обрати безпечну альтернативу, а саме використовувати підручні засоби, які є вдома, наприклад: соду, оцет, лимонну кислоту, сіль, тверде натуральне мило. З цих інгредієнтів можна зробити універсальні мийні засоби для дому, міксуючи їх в різних пропорціях.

Пам’ятайте, що відповідальний вибір та раціональне використання засобів побутової хімії допоможе підтримувати чистоту вашої оселі та здоров’я домочадців.

Знайти