Чи можуть бути солодощі частиною здорового раціону?
21 травня 2024
Для кожної людини важливо харчуватися поживною та збалансованою їжею. Вживання солодощів є задоволенням для організму, приносить користь мозку та м’язам. Водночас, переїдання солодкого впливає на рівень інсуліну, викликає різкі коливання рівня цукру в крові та з часом може призвести до виникнення ожиріння, діабету.
Важливо знати, що фрукти, овочі, цільні зерна та інші продукти, багаті клітковиною, кальцієм, білком, є основною частиною раціону людини. Солодощі також можуть бути складовою здорової моделі харчування, якщо будуть вживатись у рекомендованих кількостях.
Відповідно до рекомендацій МОЗ, здорова дієта повинна включати до 10 відсотків калорій за рахунок цукру, який міститься у солодощах та ласощах. Існують досить прості правила, які допоможуть насолодитися смаколиками без шкоди для організму.
Уникайте суворих обмежень. Коли мозок усвідомлює, що ви більше не скуштуєте солодкого, виникає “синдром дефіциту”, який рано чи пізно змусить вас з’їсти коробку цукерок, замість однієї.
Улюбленими тістечками, печивом, цукерками та тортиками можна ласувати один- два рази на тиждень.
Їжте солодке в першій половині дня. Вранці метаболізм швидший, попереду цілий день, щоб витратити отримані калорії. Смаколики краще вживати після основної страви. Їх вживання натщесерце може спровокувати різкі стрибки глюкози в крові.
Не запивайте солодощі солодкими напоями. Наприклад, кава з молоком з додаванням цукру містить близько 120-150 ккал. Не варто вживати одразу два десерти одночасно.
У щоденному раціоні можуть бути найкорисніші варіанти солодощів. До прикладу, декілька шматочків чорного шоколаду додадуть вам бадьорості, енергії, знизять холестерин. До того ж шоколад є натуральним антидепресантом. У раціоні дітей слід віддавати перевагу корисним солодощам – зефір, пастила, невелика кількість меду, фрукти та сухофрукти можуть легко замінити шоколадні цукерки.
Звертайте увагу на склад продукту. Солодощі, виготовлені із натуральних інгредієнтів, є менш шкідливими.
Пам’ятайте, немає заборонених продуктів, є тільки усвідомлений вибір.