Турбота про ментальне здоров’я має бути такою ж невіддільною частиною нашого життя, як і піклування про фізичний стан. Адже, щоб почуватися добре, потрібно не лише перебувати в гармонії з собою та навколишнім світом, а й насамперед потурбуватися про свої внутрішні відчуття.
В умовах війни понад 90% українців мають хоча б один із симптомів тривожних розладів, але 31% не вважають свої ментальні проблеми достатньо вагомими для звернення по допомогу й важливими для інших.
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», створена за ініціативою першої леді Олени Зеленської, має на меті допомогти українцям усвідомити й визнати власний психічний стан.
Дізнатися більше про те, як виявити стрес у себе або близьких, як підтримувати, контролювати та допомагати собі й іншим людям, можна за посиланням http://howareu.com.
Зустріч відбудеться 18 березня з 11:00 до 13:00 за посиланням. Формат заходу передбачає доповідь і час для ваших запитань.
Деменція — це синдром, який впливає на роботу мозку. Основними його симптомами є проблеми з пам’яттю, мисленням, мовленням і виконанням повсякденних завдань. Також у людей з деменцією бувають зміни емоційного стану, сприйняття і поведінки.
Анорексія - симптом, що полягає в повній відсутності апетиту за об'єктивної потреби організму в харчуванні. Виникає коли людина свідомо жорстко обмежує себе в їжі. Найчастіше виникає у віці від 14 до 24 років, частіше серед дівчат, ніж серед хлопців.
Булімія – клінічний симптом, патологічно підвищене відчуття голоду, який характеризується імпульсивним одномоментним переїданням та "очищенням" організму від спожитого, що супроводжується слабкістю і дискомфортом у надчеревній ділянці.
Продовжуємо серію публікацій, присвячених проблемі самоушкодження. Нагадуємо, що самоушкодження - це навмисне заподіяння собі фізичної шкоди з метою саморегуляції емоційних переживань, а не спроба суїциду. Розглянемо основні шляхи вирішення цієї проблеми.
Із самоушкодженням пов’язано багато міфів, оскільки ця тема табуйована і про неї рідко говорять. Наводимо основні міфи про самоушкодження та їх спростування.
2 березня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я підлітків. Започатковано цей день у 2020 році за ініціативи американського бренду молодіжного одягу Hollister. Компанія створила проєкт, спрямований на допомогу різноманітним організаціям, які долучені до збереження психічного здоров’я підлітків.